Derneğimiz, Beykoz'daki Giresun derneklerinin dernek başkanlarıyla 27. Kaymakdonduran Yayla Şenliği'ni ile ilgili fikir alışverişi ve görev dağılımı yapmak üzere dernek merkezimizde toplandı.

Derneğimiz, Beykoz'daki Giresun derneklerinin dernek başkanlarıyla 27. Kaymakdonduran Yayla Şenliği'ni ile ilgili fikir alışverişi ve görev dağılımı yapmak üzere derneklerden sorumlu başkan yardımcımız Hüseyin Kuruderi başkanlığında dernek merkezinde toplandı.

30 Mayıs 2016 Pazartesi saat 19.30 da dernek merkezimizde gerçekleştirilen toplantıda toplantıya Beykoz Bulancaklılar, Dereli Kızıltaş Köyü, Tirebolu Yukarıboğalı Köyü, Tirebolu Özlü Köyü, Eynesil Kemerli Köyü, Doğankent Çatalağaç, Doğankent Doymuş, Görele Ortaköy, Tirebolu Aşağı Boğalı Köyü, Görele Dikmen Köyü, Tirebolu Ede Köyü, Görele Esenli Köyü, Tirebolu Karaahmetli ve Görele Kırıklı derneğinin dernek başkanları katıldı.

Hüseyin Kuruderi, dernek başkanları ve dernek yöneticilerinin Kaymakdonduran Şenliği ile ilgili tek tek görüşlerini aldı. Ülkemizin bulunduğu durum itibari ile yapılıp yapılmaması konusunda dernek başkanlarının fikirlerini belirttiği şenliğin yapılması ve içeriğinin eğlence ağırlıklı olmaması yönünde görüş bildirildi.
 
Demet Yeşilbaş, Kaymakdonduranda yapılacak ikramlar ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Toplantıya katılan dernek başkanımız Ali Bilir, “Kaymakdonduran Şenliğimizden vazgeçmemiz şu an itibari ile mümkün değil. 27 yıldır yapılan bu şenliği iptal etmemiz, insanların sosyalleşmesini, cemiyetleşmesini önlemek amacıyla yapılan algı yönetimini desteklemek olur. Türkiye’de sosyal hayatı durdurmak isteyen bu algı yönetimine karşı çıkacağız. Beykoz’da en iyi sivil toplum örgütü olmanın gereği budur. Yaptığımız etkinlikleri asla birbiriyle kıyaslamayın. Bizler samimiyetle etkinliklerimize hazırlanalım, gereğini yapalım. Eğer vatandaş katılım göstermezse üzülmeyelim. Maçı iyi oynadık ama kaybettik. Önümüzdeki maçlara bakacağız diyelim.” dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
437 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIMIZ

Ali BİLİR

SMS Sistemine Kayıt

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03836.0625
Euro6.73226.7591
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 13° 10°