Beykoz Giresunlular Derneği Milli İradeye ve Demokrasiye yönelik yapılan Darbe Kalkışmasını Kınadı

Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Ali Biliryaptığı açıklamada darbe girişimini ve darbecileri sert bir dille lanetledi. 

Ülke demokrasisine karşı girişilen darbe girişiminin ardından sivil toplum kuruluşları tepkileri dile getirmeye devam ediyor. 15 Temmuz 2016 günü yapılan darbe girişimine Beykoz Giresunlular Derneği Başkan Ali Bilir ve yönetim kurulu tek yürek olup demokrasiye sahip çıktı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve Hükümetine karşı kanlı bir eylem planını işleme koyan darbe yanlılarını lanetleyen Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Ali Bilir, 'Yakın tarihe kara bir leke gibi geçen o kara gecede onlarca vatandaşımız hayatını yüzlerce vatandaşımız yaraladı. Demokrasi büyük bir sınav verdi. Ülkemizin her bir köşesinde milletçe büyük bir sınav verdik.' dedi

Demokrasi Nöbeti konusunda ülke çapında yapılan çağrılara Beykozlular da kayıtsız kalmadı ve Kavacık Meydanı başta olmak üzere ilçenin bütün meydanlarında biraraya gelerek, burada tek vücut oldu.

ali-bilir11.jpg

Beykoz'un her bir köşesinde demokrasi nöbeti tuttuklarını belirtten Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir, 'Darbe girişimi gecesi İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün tanklar tarafından kapatılmasını müteakip binlerce Beykozlu Hemşehrimiz Köprüye akın etmiş ve Kahramanca tankların önlerine yatarak vucutlarını siper ederek darbeci askerleri etkisiz hale getirmeyi sağlamışlardır. Türk Bayraklarıyla köprüye akın eden yediden yetmişe Beykozluların aralarında bulunan birçok hemşehrimiz Hayatını kaybetmiş ve onlarca hemşehrimiz yaralanmıştır.

Başta burada hayatlarını kaybeden Hasan Kayaİsmail Kefal ve Murat Akdemir kardeşlerimiz olmak tüm şehitlerimize rahmet yaralılarımıza geçmiş olsun diyorum. Ayrıca Demokrasi uğruna gözünü kırmadan kahramanca çarpışan emniyet teşikilatımıza, polisimize, yapılmaya çalışılan darbe girişimekarşı gelen Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ederim. Şunu bilsinlerki BizGiresunlular olarak Memleketimizin her bir köşesinde Demokrasi ve Milli İrade adına var olmaya devam edeceğiz. Milletimizin Başı Sağolsun.


18 TEMMUZ 2016 BİRİNCİBÖLGEPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
480 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIMIZ

Ali BİLİR

SMS Sistemine Kayıt

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03836.0625
Euro6.73226.7591
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 13° 10°