15 Temmuz 2016 Cuma akşamı ordu içindeki bir kısım askerin başlattığı darbe girişimine karşı yurdun birçok yerinde vatandaşlar demokrasiye sahip çıkmak için meydanları dolduruyor.

Beykozlu Giresunlular Derneği yönetim kurulu başkanı Ali Bilir ve yönetim kurulu üyeleri Giresun Federasyonu’nun Demokrasi Direnişi için Taksim buluşmasına katıldı.

Ali Bilir Giresun Medya Platformu’na yaptığı açıklamada, “Tarihimize kara bir leke olarak geçen o kara gecede kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimiz bu gecede büyük bir sınav verdi. Beykozlular, Beykozlu Giresunlular FSM köprüsünde tanklara karşı büyük bir direniş gösterdi. Hemşehrilerimiz burada tanklara karşı ciddi bir mücadele vererek darbenin bastırılmasında ve suçluların emniyet kuvvetlerine teslim edilmesinde önemli bir rol oynadı. Beykoz halkına bu mücadeleri için minnettarlığımı belirtmek istiyorum. Beykozda verdiğimiz üç şehidimize de yüce allahtan rahmet diliyorum. Dernek olarak da yönetim kurulu üyelerimizle bu direnişe katıldık. Bu günde Taksim meydanında Federasyonumuzun çağrısı ile yerimizi aldık. Demokrasiye sahip çıkmak için hem birey olarak hem de dernek olarak mücadelemize devam edeceğiz.” dedi.

Fedarasyonun düzenlediği Demokrasi için Taksim buluşması’na Federasyonun onursal başkanı ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, eski Giresun milletvekili Turhan Alçelik, BBP İstanbul İl başkanı Mustafa Mican, İstanbul’da bulunan Giresun sivil toplum kuruluşlarının temsilciler ve Giresunlular katıldı. İstiklal Caddesi’nden Atatürk anıtına yürüyüş düzenleyen Giresunlular gece boyunca da taksimdeki direnişe destek verdi.


Abdullah Öner Meral

Giresun Medya Platformu

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
661 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIMIZ

Ali BİLİR

SMS Sistemine Kayıt

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03836.0625
Euro6.73226.7591
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 13° 10°