Beykozlu Giresunlular Derneği yönetim kurulu Afyon Giresun Şehitliği gündemi ile 17 Ağustos 2016 Çarşamba Günü dernek merkezinde yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Beykozlu Giresunlular Derneğinin yönetim kurulu toplantısına Giresun Şehitliği’ne yapılacak ziyaret ve anma programını organizasyonunu yürüten Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu’da katıldı. Kuğu, Beykozlu Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu’nu Afyon’da yapılacak anma programı ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirdi. Kuğu, ayrıca göreve geldikleri günden bugüne yaptıkları çalışmalar ve 29-30 Eylül, 1-2 Ekim tarihleri arasında Yenikapı’da yapılacak Giresun Günleri ile ilgili de bilgi verdi.
 
Beykozlu Giresunlular Derneği yönetim kurulu sonrasında Beykoz’daki Giresunlu sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile de bir toplantı gerçekleştirdi.

 
Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına yaptığı açıklamada “Sevgili başkanlarım, bildiğiniz üzere Afyon’daki programı Afyon Valiliği, İşçehisar Kaymakamlığı ile birlikte organize ediyoruz. Organizasyonu hazırlarken yaptığımız anlaşma gereğince anma programımızı 30 Ağustos’tan önceki ilk cumartesi günü yapmaya karar vermiştik. Törenlerimiz genelde 28 Ağustos’a denk geliyordu. Bu tarihin birçok hemşehrimizin ve başkanımızın aklında kaldığının farkındayım. Ancak bu yıl törenlerimizi 27 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Resmi programımız saat 17.00-22.00 saatleri arasında olacak. Burada konaklamak isteyenler için gerekli altyapıyı hazırlıyoruz. Ayrıca Doğanlar Köyü’ndeki insanlarımızda bizlere 50 aileyi ağırlayacaklarını belirttiler. Bu yıl ülkemizin yaşadığı 15 Temmuz Kalkışması sonrasında burada yapacağımız bir çok programı erteledik. İnşallah gelecek yıl daha iyi programlar düzenleyeceğiz.” dedi.
 
Yönetim Kurulunda konuşulan konular ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının başkanlarını bilgilendiren Ali Bilir, “Değerli başkanlarım sizden once burada yönetim kurulu ile yaptığımız toplantıda ve Federasyon Başkanımız Mehmet Kuğu ve yönetici arkadaşlarımızla Afyon’da bulunan Giresun Şehitliğine yapacağımız ziyaret üzerinde bir karara vardık. Beykoz’dan 27 Ağustos Cumartesi günü sabah saat 07.00’da hareketle Bilecikte bulunan Şeyh Edebali Türesi’ni ziyaret edip oradan Ayfon Giresun Şehitliği’ne hareket edeceğiz. Hemşehrilerimizin rahat bir yolculuk yapması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.

 
Yönetim Kurulu toplantısında dernek başkanlarının istekleri doğrultusunda Beykoz’dan 5 otobüs kaldırılmasına, ayrıca gideceklerin kesin listesinin 23 Ağustos Akşamı’na kadar dernek yönetimine verilmesine karar verildi.
 
Abdullah Öner MERAL
Giresun Medya Platformu


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
476 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIMIZ

Ali BİLİR

SMS Sistemine Kayıt

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03836.0625
Euro6.73226.7591
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 13° 10°